Закарпатська державна сільськогосподарська дослідна станція

Національна академія аграрних наук

Василь Васильович Шепа народився  28 березня 1931 року в сільській родині, пройшовши тернистий шлях від рядового бухгалтера до голови колгоспу, захистив кандидатську  дисертацію та  вивів колгосп у передові господарства області,  а  згодом став на чолі багаточисленого  колективу Закарпатської  державної  сільськогосподарської  дослідної станції. У 1975 році здобув звання доктора економічних наук. Під його професійним керівництвом   дослідна станція  стрімкими темпами досягла великих успіхів у аграрній науково-виробничій галузі ,  покращилась матеріально-технічна база господарства, інфраструктура  навколишніх сіл, які входили до складу  установи.

Під керівництвом Василя Васильовича Шепи була вихована не одна плеяда науковців,які внесли вагомий вклад в розвиток аграрної науки Закарпаття. Завдячуючи  його зусиллям і великому авторитету  у 1991 році на базі Закарпатського  науково-дослідного інституту  була відкрита аспірантура, де пройшли навчання кілька  десятків молодих аспірантів, багато з яких згодом стали кандидатами та докторами сільсько-господарських та економічних наук.

Багата автобіографія   Шепи В.В. в громадській і політичній діяльності, він неодноразово обирався  Народним депутатом України, був радником  Президента України Кучми Л.Д., на цих посадах  продовжував займатися аграрними питаннями, зокрема вніс свій неоцінений вклад в земельну реформу, в галузь садівництва та виноградарства,   в розвиток фермерства на Закарпатті.

Свій життєвий шлях Василь Васильович закінчив не доживши до 80-ти річчя, залишивши про себе  найкращі спогади не тільки  в колективі Закарпатської ДСГДС , але і в багатьох інших наукових установах  та  в Національній академії аграрних наук.

Світла пам’ять про видатного вченого нашого краю закарбується надовго в спогадах його учнів і всіх, хто мав честь працювати і вносити вклад у аграрну науку пліч-о-пліч з Василем Васильовичем Шепою!