інститут аграрних ресурсів та регіонального розвитку

Національна академія аграрних наук

Семінар у Словаччині!

 

21-23 квітня 2023 року на базі Національного кінного заводу «Топольчанки» в Словаччині відбулися загальні збори Міжнародної федерації по гуцульській породі коней (HIF) за участю делегатів з Угорщини, Румунії, Австрії, Німеччини, Польщі, Чехії, України та Словацької Республіки.

Під час роботи племінної комісії Мирослава Головач , старший науковий співробітник лабораторії тваринництва Закарпатської ДСГДС НААН представила доповідь про несприятливий стан гуцульського конярства в охопленій війною Україні. Незважаючи на складну ситуацію в Україні, відбувається належний облік лошат з оформленням документів про походження, але з обмеженнями щодо розведення. Міжнародна організація HIF вирішила спільно допомогти українським селекціонерам. Також обговорювалося завершення створення єдиної бази даних гуцульської породи коней в окремих країнах-учасницях. Програму загальних зборів доповнила екскурсія обєктами Національного кінного заводу «Топольчанки».

23 квітня 2023 року відбувся семінар міжнародних суддів гуцульської породи коней, в якому взяли участь понад 20 представників з 8 країн. В семінарі брала участь працівник Закарпатської ДСГДС НААН, старший науковий співробітник лабораторії тваринництва, Мирослава ГОЛОВАЧ По закінченню семінару учасники отримали сертифікати.