м. Ужгород 2018
До початку 1990-х років тютюнова галузь була найприбутковішою в структурі аграрного виробництва низинних районів Закарпатської області, поки не почалися неоднозначні процеси в новітній економіці України.
На початку 90-х минулого століття, в результаті вторгнення іноземних фірм, які віддали перевагу сировині з Німеччини, США, Греції, Італії, Іспанії, тютюнові плантації скоротилися в сотні разів і за останніми відомостями вони займають 0,001% посівних площ сільськогосподарських культур.
Держава має відроджувати власне виробництво. Так, один із законопроектів пропонує уже з 2017 року зобов’язати транснаціональні компанії за спеціальними ліцензіями використовувати український тютюн для виробництва сигарет. А до 2024 р. частка вітчизняної сировини має досягти 30%. Аби посісти гідне місце на світовому ринку, маємо щороку вирощувати не менше 35 тисяч тонн високоякісного тютюну.
В даних рекомендаціях детально наводяться агробіологічні особливості тютюну, сорти рекомендовані для вирощування в агрокліматичних умовах Закарпаття, технологія вирощування, збирання та сушіння тютюну, а також захист від хвороб та шкідників.
Рекомендації розраховані на фахівців господарств усіх форм власності та власників особистих господарств населення.