інститут аграрних ресурсів та регіонального розвитку

Національна академія аграрних наук

  • 07.07.2021
  • startweb2010ua@gmail.com
  • 0
https://insbakta.org.ua/wp-content/uploads/2020/05/3253445754-12.jpg
Каталог колекційних зразків яблуні та груші

Національна Академія  Аграрних Наук України

Закарпатська Державна сільськогосподарська дослідна станція

Центр наукового забезпечення АПВ Закарпатської області

( результати вивчення господарсько-біологічних ознак рідкісних сортів зерняткових культур в умовах Закарпаття)

Велика Бакта 2015 р

  Основна мета даного каталогу є ознайомлення науковців (селекціонерів та сортознавців, які займаються дослідженням культури яблуні та груші) із результатами вивчення зразків різного строку достигання за показниками адаптивності до факторів навколишнього середовища та елементами продуктивності.



https://insbakta.org.ua/wp-content/uploads/2020/04/42334645.jpg
Каталог-довідник Колекційних зразків малопоширених ароматичних і лікарських культур

Національна Академія  Аграрних Наук України

Закарпатська Державна сільськогосподарська дослідна станція

Центр наукового забезпечення АПВ Закарпатської області

( результати вивчення зразків за основними цінними ознаками в умовах західного регіону України)

Велика Бакта 2015 р.

В каталозі наведені характеристики сортів ароматичних і лікарських рослин, створених науковцями Закарпатської ДСГДС , які внесено до Державного Реєстру сортів рослин України та характеристика створених сортів , які знаходяться на Державному випробуванні.



https://insbakta.org.ua/wp-content/uploads/2020/05/3253445754-9.jpg
Економічні засади інвестиційної діяльності аграрного сектору України в умовах розвитку прикордонного співробітництва з країнами ЄС

Монографія

Національна Академія  Аграрних Наук України

Національний  Науковий Центр «Інститут Аграрної Економіки»

Закарпатська Державна сільськогосподарська дослідна станція 

Спаський Г.В.

Велика Бакта, 2015 рік

У монографії сформовано теоретичну базу інвестиційного забезпечення економічного зростання та розвитку, обґрунтовано концептуально-методологічні засади інвестиційної діяльності в розвитку сільського господарства та визначені методичні підходи до оцінки економічної ефективності інвестицій в сільське господарство держави.

 Проаналізовано сучасний стан інвестиційної діяльності аграрного сектору України, досліджено, що в аграрному секторі відбулося безпрецедентне зниження обсягів виробництва практично всіх видів продукції, що випускається, старіння всіх фондів (на 60-65%). На це вплинули як причини загальноекономічного характеру - погіршення фінансової ситуації в країні, підвищення цін, так і падіння платоспроможного попиту населення.  Поряд з цим, падіння виробництва можна частково пояснити безперешкодним наповненням продовольчого ринку аналогічною імпортною продукцією в результаті лібералізації зовнішньоекономічної діяльності.

Обґрунтовано  наукові підходи, форми та методи прикордонного співробітництва, аналіз стану аграрного виробництва, визначено проблеми інвестування аграрного сектору, проаналізовано стан розвитку спільних інфраструктурних формувань в аграрній сфері.

Намічено концептуальні підходи щодо формування інвестиційної політики в сільському господарстві, визначено економічну ефективність та здійснено прогнозування розвитку інвестиційної діяльності в сільському господарстві України.



https://insbakta.org.ua/wp-content/uploads/2020/05/3253445754-8.jpg
Рекомендації щодо використання оцінки племінних якостей овець закарпатського типу породи прекос при формуванні селекційних груп вівцематок для підвищення м’ясної продуктивності

В рекомендаціях висвітлені дослідження щодо оцінки племінних якостей овець породи прекос закарпатського типу при створенні селекційних груп вівцематок володіючих генетичними задатками з підвищеною м’ясністю. В даних дослідженнях враховані методи оцінки за показниками відтворної здатності, молочності, розвитку тварин.

Розраховані на керівників сільськогосподарських та фермерських господарств різних форм власності, галузевих спеціалістів.



https://insbakta.org.ua/wp-content/uploads/2020/05/3253445754-5.jpg
Особливості проведення комплексу весняно-польових робіт в умовах 2015 року (в Закарпатській області)

Рекомендації написані на основі узагальнення результатів наукових досліджень авторів та їх колег по Закарпатській державній сільськогосподарській дослідній станції Національної академії аграрних наук України та даних наукової літератури.

Розраховані на фахівців господарств усіх форм власності та власників особистих господарств населення.



https://insbakta.org.ua/wp-content/uploads/2020/05/3253445754-4.jpg
МОНІТОРИНГ СТЕБЛОВИХ І КОРЕНЕВИХ ГНИЛЕЙ КУКУРУДЗИ (методичні рекомендації)

Методичні рекомендації по фітосанітарному контролю стеблових і кореневих гнилей підготовлено на основі досліджень науковців Закарпатської державної сільськогосподарської дослідної станції НААН України, а також розробок провідних науково-дослідних установ України.

В рекомендаціях наводиться характеристика стеблових і кореневих гнилей кукурудзи, методика фітосанітарного моніторингу та інтегрований захист кукурудзи від стеблових і кореневих гнилей.

Рекомендації розраховані на науковців-селекціонерів, фахівців фітосанітарної служби, спеціалістів сільськогосподарських підприємств.



https://insbakta.org.ua/wp-content/uploads/2020/05/3253445754-3.jpg
МОНІТОРИНГ ПІВНІЧНОГО ГЕЛЬМІНТОСПОРІОЗУ КУКУРУДЗИ (методичні рекомендації)

Методичні рекомендації по фітосанітарному контролю північного гельмінтоспоріозу підготовлено на основі досліджень науковців Закарпатської державної сільськогосподарської дослідної станції, а також розробок провідних науково-дослідних установ України і Росії.

Рекомендації розраховані на фахівців фітосанітарної служби, науковців-селекціонерів, спеціалістів сільськогосподарських підприємств.



https://insbakta.org.ua/wp-content/uploads/2020/04/654357475687.jpg
Особливості технічного забезпечення екологічно безпечного виробництва продукції рослинництва Закарпаття (рекомендації)

Ведення сільськогосподарського виробництва на Закарпатті має свою специфіку і особливості. Характерною особливістю регіону є лісистість та невисокий відсоток площ придатних для сільськогосподарського виробництва, у тому числі найменша по країні площа орних земель.

В рекомендаціях проведено аналіз зональних технологій вирощування сільськогосподарських культур,обґрунтування технологічних комплексів машин для виробництва продукції рослинництва, наводиться комплекс машин для вирощування основних сільськогосподарських культур в низинній та гірській зонах Закарпаття.

 Рекомендації розроблені на основі узагальнення результатів наукових досліджень авторів та даних наукової літератури.

Розраховані на фахівців господарств усіх форм власності та власників особистих господарств населення.

https://insbakta.org.ua/wp-content/uploads/2020/04/3643745785.jpg
Моделі конкурентоспроможних господарських формувань у різних природно-кліматичних зонах Закарпаття (рекомендації)

В рекомендаціях йдеться про підтримку конкурентоспроможності аграрної продукціїї в різних формах господарювання закарпатської області. Дано аналіз фінансово-глсподарської діяльності всіх форм господарювання аграрного сектору. Намічено конкретні шляхи підвищення економічної ефективності та конкурентоспроможності аграрних підприємств регіону.

Рекомендації розраховані на науковців, викладачів навчальних закладів, керівників і спеціалістів сільськогосподарських підприємств, фермерів, землекористувачів, особистих господарств населення.



https://insbakta.org.ua/wp-content/uploads/2020/04/13322.jpg
Рекомендації по використанню сумішки алунітового та цеолітового борошна в годівлі молодняку ВРХ

Рекомендації розроблені на основі наукових досліджень Закарпатської державної сільськогосподарської дослідної станції Інституту сільського господарства Карпатського регіону, літературних та науково-довідникових джерел.

Застосування рекомендацій по використанню сумішки алунітового та цеолітового борошна в годівлі молодняку ВРХ дасть змогу використовувати алунітове борошно як альтернативу глауберової солі для поповнення раціонів сірковмісними сполуками до раціонів, що веде до покращення протікання обмінних процесів, інтенсивності росту тварин. Розраховані на керівників та фахівців сільськогосподарських господарств різних форм власності, галузевих фахівців, виробників преміксів.



https://insbakta.org.ua/wp-content/uploads/2020/04/6457474.jpg
Теоретично-методологічні аспекти ведення селекції levisticum officinale koch та leonurus guinguelobatus gilib і створення нових конкурентоспроможних сортів

У методиці узагальнено результати досліджень щодо виявлення та створення нових адаптивних джерел для селекції любистку лікарського й собачої кропиви п’ятилопатевої за основними господарсько-цінними ознаками, відображено параметри варіабельності кількісних ознак вихідного матеріалу для створення нової моделі сорту.

Обґрунтовано та розкрито методичні підходи щодо створення конкурентоздатних сортів любистку лікарського та собачої кропиви п’ятилопатевої, проведено оцінку вихідного уже створеного матеріалу за основними ознаками, визначено оптимальну схему селекції для одержання сортів пряно-ароматичних і лікарських рослин, проведено оптимізацію добору за основними ознаками із врахуванням особливостей успадкування морфологічних ознак, втілення практичного використання нових підходів до створення конкурентоспроможних сортів і гібридів вищевказаних видів.



https://insbakta.org.ua/wp-content/uploads/2020/05/3253445754-2.jpg
РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ОБҐРУНТОВАНОГО ФОРМУВАННЯ СИРОВИННОЇ БАЗИ ДЛЯ ВИСОКОЯКІСНОГО ВИНОРОБСТВА ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

В рекомендаціях проаналізовано сучасний стан виноградарства Закарпатської області та мікрозони поширення нових та районованих сортів винограду, наведено характеристику нових для умов області сортів винограду з груповою стійкістю до несприятливих абіотичних та біотичних факторів середовища, які рекомендовані для формування сировинної бази для високоякісного виноробства Закарпатської області. Узагальнено результати наукових досліджень по даному питанню.

Рекомендації розраховані на спеціалістів сільськогосподарських підприємств виноградно-виноробного профілю, студентів, фермерів, та виноградарів- виноробів любителів.



https://insbakta.org.ua/wp-content/uploads/2020/05/3253445754-1.jpg
РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ВИРОБНИЦТВА РІЗНИХ ТИПІВ ВИН З ТРАДИЦІЙНИХ СОРТІВ, КЛОНІВ ТА СОРТІВ ВИНОГРАДУ НОВОЇ СЕЛЕКЦІЇ

В рекомендаціях наведена характеристика нових для умов Закарпатської області сортів винограду з груповою стійкістю до несприятливих абіотичних та біотичних факторів середовищ. Запропоновано сорти для формування сировинної бази високоякісного виноробства та технологію виробництва різних типів вин. Узагальнено результати наукових досліджень по даному питанню.

Рекомендації розраховані на спеціалістів сільськогосподарських підприємств виноградно-виноробного профілю, студентів, фермерів, та виноградарів- виноробів любителів.

https://insbakta.org.ua/wp-content/uploads/2020/05/3253445754-10.jpg
РОЗВЕДЕННЯ, ВИРОЩУВАННЯ ТА ГОДІВЛЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ЖУЙНИХ ТВАРИН В ОСОБИСТИХ ГОСПОДАРСТВАХ НАСЕЛЕННЯ ГІРСЬКОГО КРАЮ УКРАЇНСЬКИХ КАРПАТ

Посібник написаний на основі узагальнення літературних джерел і наслідків багаторічних досліджень авторів та їх колег Закарпатської державної сільськогосподарської дослідної станції та Гірського наукового підрозділу Національної академії аграрних наук.

В розвитку економіки Закарпаття важливу роль відігравали і відіграють жителі села. Вони завжди виступали стабілізатором всіх перебудов та реформаційних процесів. У важкі періоди державотворення всі сфери життя утримували на плаву селяни.

Отже, пріоритетним має бути запровадження в життя інформування і навчання сільських господарів усіх форм власності правильному і раціональному використанню земельних ресурсів, їх живлення, а також розведення, вирощування та утримання с.-г. тварин з метою одержання високих результатів і прибутків, що і зумовило написання цього посібника.



https://insbakta.org.ua/wp-content/uploads/2020/05/3253445754.jpg
НАУКОВО ОБҐРУНТОВАНІ ТА ПРАКТИЧНІ ПІДХОДИ ЩОДО ВЕДЕННЯ СЕЛЕКЦІЇ CAPSICUM ANNUM L. CONVAR. LONGUM DC (ПЕРЦЮ ПРЯНОГО СОЛОДКОГО)

У методиці висвітлено наукові питання щодо визначення ботаніко-біологічних особливостей генофонду перцю пряного солодкого (паприки солодкої). Апробовано технологію диференціації сортів із різною фенотиповістю, проведено оцінку вихідного матеріалу за основними ознаками і виділено джерела за скоростиглістю, продуктивністю, хімічним складом і стійкістю проти факторів навколишнього середовища та основних хвороб і шкідників.

Розроблено методологічні підходи створення моделі сортів на основі модифікації традиційних методів, удосконалено схему селекції для отримання сортів перцю пряного солодкого за коротший термін, відпрацьовані елементи технології вирощування плодів перцю пряного та насіння, розроблено технологію дозарювання та сушіння продукції.



https://insbakta.org.ua/wp-content/uploads/2020/05/6363-1.jpg
НАУКОВІ РОЗРОБКИ ЗАКАРПАТСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ ДОСЛІДНОЇ СТАНЦІЇ за 2011-2015 роки

У виданні подані результати досліджень проведених науковими працівниками Закарпатської ДСГДС за період 2011-2015 років в галузях землеробства, зернового господарства, картоплярства, садівництва, виноградарства, кормовиробництва, годівлі тварин, вівчарства, скотарства, конярства, механізації та економіки.

Закінчені наукові розробки колективу науковців Закарпатської державної сільськогосподарської дослідної станції рекомендуються до впровадження у виробництво господарствами усіх форм власності з метою підвищення економічної ефективності розвитку агропромислового комплексу Закарпаття.